Kas ir SPA, kāpēc ir ieteicams apmeklēt SPA?

SPA (latīņu: “sanus per aquam”; latviešu: “veselība caur ūdeni”) ir iestāde, kas piedāvā plašu pakalpojumu kopumu, kurā ietvertas dažādas ūdens procedūras labsajūtas un veselības uzlabošanai: vannas, pirts procedūras, masāžas, kosmētiskie pakalpojumi un citi.

Pastāv viena versija, ka nosaukums “SPA” ir pazīstams jau no Senās Romas laikiem, kad slimību ārstēšanai izmantoja termālus avotus un vannas. Taču pastāv vēl viena versija, pēc kuras jēdziens “SPA” ir cēlies no Beļģijas pilsētas nosaukuma SPA, kurā atrodas ļoti iecienīts un populārs ūdens kūrorts.

Šobrīd Latvijā SPA procedūras kļūst arvien populārākas. Latvijā ir diezgan daudz vietu, kurās var doties uz SPA apmeklējumiem, piemēram, Latvijas lielākajā kūrortpilsētā Jūrmalā ir vairākas iestādes, kuras piedāvā dažādas SPA procedūras, piemēram, SPA viesnīca “Pegasa pils”.

SPA ir ieteicams apmeklēt jebkuram cilvēkam, jo, piemēram, cilvēkam ir vajadzīga masāža, jo tā palīdz iegūt dzīves līdzsvaru, atbrīvot no ikdienas spriedzes un stresa, harmonizēt, piepildīt ar enerģiju. Masāžas laikā uzlabojas cilvēka asinsrite un arī vielmaiņa. Tā ir vajadzīga procedūra cilvēka prātam un ķermenim, tā uzlabo koncentrēšanās spējas, palīdz nomierināties, atslābināties un sakārtot domas.

Pirts attīra organismu no visiem netīrumiem, kas uzkrājušies. Karstums, kas sastopams pirtīs, darbojas arī kā muskuļu atslābinošs un muskuļu sāpes remdējošs līdzeklis. Pirts procedūras palīdz hronisku ginekoloģisku saslimšanu ārstēšanā.  Arī dažu slimību ārstēšana norit veiksmīgāk, piemēram, gripas ārstēšana, nātrenes ārstēšana, dermatozes ārstēšana. Ir vairāku veidu pirtis, piemēram, tvaika pirts, turku pirts, romiešu pirts “Caldarium”, somu pirts, infrasarkanā staru pirts u.c.

Ir ieteicams apmeklēt arī dažādas dūņu procedūras (dūņu vannas, dūņu “ietīšanas” procedūras), jo tās palīdz muskuļu, muguras sāpju, mugurkaula problēmu, traumu, hronisku iekaisumu, poliartrīta ārstēšanai. Dūņu procedūras var veikt, lai veiktu dažādu ādas slimību (psoriāzes jeb zvīņēdes, dermatīta u.c.) ārstēšanu. Tā kā šim procedūrām vajadzīgās dūņas tiek uzsildītas līdz 40 vai 45 grādiem, tad šīs dūņu procedūras nevar veikt cilvēki, kuriem ir vēnu varikoze vai kuri nesen ir pārcietuši miokarda infarktu, insultu, meningītu. Dūņu procedūras nav ieteicams arī veikt cilvēkiem, kuriem ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, smaga hipertensija (paaugstināts asinsspiediens), sirds mazspēja.

Ieteicamas ir pērļu vannas, kuras  iedarbojas nomierinoši uz cilvēka organismu, nostabilizē arteriālo asinsspiedienu, uzlabo asinsriti, locītavu kustīgumu, noņem muskuļu sasprindzinājumu, stabilizē nervu sistēmu, atvieglo elpošanu un mazina sāpes. Vannas apakšā ir novietots paklājs ar atverēm, caur kurām nāk gaiss ar lielu spiedienu, tādejādi uz ķermeni iedarbojas ūdens strūklas, kuras satur gaisu un skābekli. Tādā veidā veidojas hidromasāžas efekts. Pērļu vannām var pievienot dažādus skuju ekstraktus, kas uzlabo ārstniecisko efektu.

Pateicoties terpentīna vannām, tiek regulēti cilvēka vielmaiņas procesi, panākta imūnsistēmas pašregulācija, izvadīti toksīni. Terpentīna vannas satur terpentīnu, kura sastāvā ir rīcineļļa, oleīns un soda, kas palīdz uz ūdens virsmas veidot aizsargslāni, kas uztur temperatūru. Terpentīna vannas iesaka izmantot cilvēkiem, kuriem ir hroniskas locītavu slimības, saišu, cīpslu iekaisumi, nieru slimības, urīnizvades ceļu slimības u.c.

SPA ir vajadzīga procedūra ne tikai visam cilvēka ķermenim, bet arī atsevišķām ķermeņa daļām, piemēram, nagu SPA ir labs veids, kā iegūt maigu plaukstu ādu un apburošu manikīru. SPA nagu kopšana ir daudz iedarbīgāka par parasto manikīru, jo nagu SPA ir ilgāka procedūra. Tā sastāv no skrubju izmantošanas, roku vannošanas dažādos ēterisko eļļu šķīdumos un parastā manikīra.

Kopumā pastāv ļoti daudz SPA procedūru, iepriekš tika nosauktas tikai dažas, kas uzlabo cilvēka veselību.

SPA ir dvēseles un ķermeņa harmonija, tāpēc SPA ieteicams apmeklēt ikvienam cilvēkam, lai atbrīvotos no stresa un lai relaksētos.

7 domas par “Kas ir SPA, kāpēc ir ieteicams apmeklēt SPA?”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *