Aktīvā atpūta “Pegasa pils” apkārtnē

“Pegasa pils” ir SPA viesnīca un restorāns, kurš atrodas vienīgajā Latvijas kūrortpilsētā Jūrmalā. Jūrmalā ir ļoti plašs aktīvās atpūtas piedāvājumu klāsts.

Jūrmalā var ne tikai peldēties, bet arī spēlēt volejbolu, futbolu un rokas bumbu pludmalē, laist pūķus, nodarboties ar vingrošanu, nūjošanu, vindsērfingu un kaitsērfingu, braukt ar ūdens velosipēdiem, motocikliem. Bērni var izklaidēties pludmales rotaļlaukumos, bet velosipēdisti var doties izbraucienos ar divriteni pa pilsētu ierīkotajos veloceliņos vai pa pludmali.

Jau ilgu laiku “Pegasa pils” sadarbojas ar vienu no lielākajiem ūdens parkiem Ziemeļeiropā – Līvu Akvaparku (Livu Aquapark) Jūrmalā. Šis akvaparks atrodas 40 minūšu gājienā no viesnīcas “Pegasa pils”, toties 10 minūšu braucienā ar mašīnu. Akvaparks apmeklētājiem ir atvērts kopš 2003. gada 30. decembra. Akvaparka celtniecībā tika ieguldīti vairāk nekā 16 miljoni eiro. Līvu Akvaparkā ir izvietotas vairāk kā 20 dažādas slīdnes, atrakcijas bērniem, vairāk kā 10 dažādu dziļumu un arī lielumu baseini, SPA komplekss ar 4 dažādām pirtīm, auksto baseinu, viļņu baseinu,  sāls istabu, burbuļvannām un gaisa un zemūdens masāžas iekārtam. Ir iespēja baudīt izsmalcinātus dzērienus peldošajā bārā un dažādas uzkodas bistro “Zambezy”. Vasarā Līvu Akvaparkā darbojas īpašā vasaras sezona.

Gadā Līvu Akvaparku vidēji apmeklē ap 300 000 apmeklētāju. Gandrīz puse (45%) no visa kopējā apmeklētāju skaita ir Latvijas iedzīvotāji, bet pārējie ir tūristi no citām pasaules valstīm (Igaunijas, Krievijas u.c.). Kopā parku ir apmeklējuši vairāk kā 3 miljoni cilvēku, sākot no tā atvēršanas brīža.

7 minūšu gājienā ar kājām no “Pegasas pils” atrodas Dzintaru mežaparks, kurš ir piemērots gan visiem mierīgās, gan arī visiem aktīvās atpūtas cienītājiem, it īpaši bērniem, jo tur ir izveidoti rotaļu laukumi dažāda vecuma bērniem, skeitborda laukums, specializēti celiņi skrituļslidotājiem, basketbola laukumi, kā arī kafejnīcas, autostāvvietas, tualetes. Dzintaru mežaparks ir viens no pēdējiem ievērojamākajiem publiskās ārtelpas projektiem. Tas tika labiekārtots 2010. gadā. Mežaparka lepnums ir 200 gadus veca priežu audze un aizsargājamie biotopi. Šeit interesanti būs dažāda vecuma cilvēkiem – gan bērniem, gan jauniešiem, gan pieaugušajiem, gan arī pensionāriem. Šis parks darbojas visu gadu. Dzintaru mežaparkā atrodas arī Dzintaru skatu tornis, kas ir apmēram 36 metru augsts. Dzintaru skatu torņa nesošie elementi, kāpnes un platformas ir veidotas no metālkonstrukcijām. No šī torņa paveras brīnišķīgs skats uz Jūrmalas pilsētu, Rīgas līča piekrasti un Latvijas galvaspilsētu Rīgu.

Apmēram 15 minūšu attālumā, braucot ar mašīnu, un apmēram 1h 30min ilgā gājienā no “Pegasa pils” atrodas Jūrmalas brīvdabas muzejs, kurš tika izveidots 2003. gadā. Šis muzejs atrodas pie Lielupes ietekas jūrā. Muzejā ir izveidota zvejnieka sēta. Jūrmalas brīvdabas muzeja eksponāti (~ 2000) popularizē un stāsta par zvejnieku amatu dzīvi Jūrmalā 19. un 20. gadsimtā. Pēc muzeja apskates ikviens var doties pastaigā pa 1,8 kilometrus garo dabas taku priežu mežu, kas ved līdz jūrai.

Ne tikai vasarā, bet arī ziemā ikviens var doties nūjošanas pastaigā gar pludmali, jo pludmale no “Pegasas pils” atrodas dažu minūšu attālumā, ejot ar kājām. Nūjošana ne tikai uzlabo fizisko formu, bet atspirdzina un ļauj relaksēties pēc garas darba nedēļas.

Ziemā ikviens slidot gribētājs var izbaudīt ziemas priekus Majoru slidotavā, jo šī slidotava no viesnīcas “Pegasa pils” atrodas apmēram 15 minūšu gājienā ar kājām.

Ja vēlies uzzināt vairāk informācijas par Jūrmalu un citām aktīvās atpūtas iespējām Latvijā, tad dodies uz http://www.latvia360.lv/, kurā varēsi atrast rakstus gan par Jūrmalu kā Baltijas lielāko kūrortpilsētu, gan par aktīvās atpūtas iespējām visā Latvijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *